Acoustic Energy AE509 - Bílý lesk - rozbaleno

SKU
AEAE509-56415352
-35%
Akční cena 45 490 Kč Běžná cena 69 990 Kč
Skladem
Cena za pár
Rozbaleno, 100% stav, 2 roky záruka, originální balení včetně mřížek


Sloupové reproduktory
  • Slim design s kompaktním rozměrem
  • Nově vyvinuté měniče z karbonového vlákna
  • Masivní hliníkové podstavy zajistí stabilitu
  • Vyztužený kabinet metodou RSC (Resonance Suppression Composite)
  • Výhybka využívá vysokonapěťové polypropylen kapacitátory
  • Cena za pár

Zvuk, který ohromí

Inovativní série 500 se může pyšnit hned dvojicí vlajkových lodí – oba dva modely AE500 a AE509 jsou povedenými sety pro špičkový poslech hudby s nově vyvinutými výškovými reproduktory z uhlíkových vláken a středo-basovými ovladači se špičkovým výkonem. Výrobce modernizoval technologie do té míry, že posluchač může ocenit mnohem plynulejší a průhlednější zvuk.

Hlavní změny v sérii 500

Oba dva modely disponují shodným potenciálem s menšími odchylkami. Co mají však společné, je modifikovaný tweeter, jenž je vybaven zcela novou kupolí z uhlíkových vláken o průměru 25 mm. Výrobce volil materiál mnohem lehčí a lépe tlumící, než jsou typické tvrdé materiály. Nový vlnovod z litého hliníku WDT na vysokofrekvenčním ovladači je situován v těsné blízkosti středo-basového ovladače pro optimální rozptyl. Jeho extrémní tuhost účinně pomáhá snížit vibrace, přenášené do výškového reproduktoru, čímž jsou podpořeny hladké, čisté a přirozené výšky. Druhým řídícím komponentem je 125 mm basový komponent s 35 mm hlasovou cívkou. Jeho cílem je zajistit nízkou tepelnou kompresi a velmi vysoký faktor síly motoru s vysoce dynamickou basovou odezvou, jenž zůstává pod kontrolou. 

AE509

Mid Tweeter Mid/bass neboli MTM je modul s dvojcestným křížením, využívající kondenzátory s vysokonapěťovým polypropylenovým vinutím a induktory vzduchového jádra v kritických místech pro optimální rozptyl s menší velikostí akustického zdroje v oblasti křížení. Ovladače jsou umístěny v moderních skříních z rezonanci potlačujících 18 mm kompozitů RSC, vycházejících z prestižní referenční série, které mají stejně složený vrstvený kompozit. Jeho smyslem je maximálně snížit akustické záření skříně. 

Design a konstrukce

Reproduktory jsou povrchově upraveny dýhou z lesklého dřeva v dezénu Piano Black, Piano White a American Walnut. Hliníkové podstavce jsou dodávány spolu s AE509, aby bylo zajištěno pevné spojení podlahy. Zároveň zařízení dodávají maximální stabilitu. Komplexní tuhost kovové konstrukce účinně omezuje interakci reproduktorů a okolí. Ve výsledku model AE509 představuje bezkonkurenční úroveň výkonu, kvality a užitých hodnot, což úzce souvisí s čistými, přehlednými liniemi, nesoucími vzrušující a výkonnou prezentaci audia.

Specifika a parametry

Pohonný modul s řídícími jednotkami je dvojcestným systémem s crossoverem, zajištěným kondenzátory s vysokonapěťovým vinutím z polypropylenového filmu a induktory vzduchového jádra pro kritická místa a optimální disperzi. Základním hlediskem u tohoto modelu je rozložení ovladačů Mid Tweeter Mid / Bass (MTM), dvoucestný crossover používá i model AE500. Reproduktorová soustava funguje v kmitočtovém rozsahu 32 – 28 000 Hz (+/- 6 dB) s dělící frekvencí 2,9 kHz a citlivostí zvuku 89 dB. Vrchol SPL dosahuje 115 dB, výkon je 175 W. Impedanční hodnota vykazuje 6 Ohm. Metr vysoké sloupy jsou 185 mm široké a mají 270 mm do hloubky. Každý z nich váží plných 22 kg. Čelní stěnu zakrývá ochranná designová tkaninová mřížka s magnetickým uchycením, použít aparaturu však lze i s odkrytou technologií.

Co nevíme o Acoustic Energy

Od doby, kdy vznikla tato společnost, uplynulo více jak 30 let. Za ta léta Acoustic Energy nasbírala stovky ocenění, včetně ocenění od světového Hi-Fi tisku. Společnost Sound & Vision ocenila aktivní reproduktory AE1 a označila je jako nejlepší aktivní reproduktory roku 2018. Tyto a mnoho dalších uznání uživatelů z celého světa pomohlo vytvořit pevný status jedné z nejuznávanějších britských značek v audio průmyslu.

Výrobce Acoustic Energy
Počet pásem 2
Měniče Výškové: 25 mm Ø
Středo-basové: 125 mm Ø
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 32
Frekvenční odezva do (Hz) 28000
Dělící frekvence (Hz) 2900
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 89
Nominální vstupní výkon (W) 175
Maximální výkon - SPL (dB) 115
Color Bílá / Piano
Šířka (mm) 185
Výška (mm) 1050
Hloubka (mm) 280
Hmotnost (kg) 22