Audio-Technica AT-LP140XP - Černá - Rozbaleno

SKU
P381006rozbal
AKCE
Akční cena 9 490 Kč Běžná cena 12 190 Kč
Skladem
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Rozbaleno, kompletní balení, 2 roky záruka,

Profesionální gramofon s přímým pohonem

  • Zažijte hi-fi zvuk a profesionální DJ výkon
  • Přímý pohon, motor s vysokým kroutivým momentem
  • Plně manuální obsluha
  • Nastavitelný anti-skating
  • Profesionální anti-resonanční talíř z tlakově litého hliníku
  • Součástí je přenoska AT-XP3

 

Gramofon pro profesionály

Výrobce má na svém kontě řadu gramofonových modelů, které jsou uživateli velmi kladně hodnoceny. Není divu, vždyť Audio- Technica vykazuje vysokou odbornost právě v oblasti, týkající se designu Phono kazet. Gramofonový model AT-LP140XP je přímo vytvořen pro připojení ke komponentům s vyhrazeným phono vstupem a je vybaven odnímatelným duálním výstupním kabelem RCA.

 

Plně manuální ovládání

Na pohled úžasný je tento gramofon s plně manuální výbavou, který uvítá nejeden DJ. K jeho profesionální výbavě patří motor s přímým pohonem, s vysokým točivým momentem a anti-rezonančním tlumeným, litým talířem z hliníku. Dokáže zajistit stabilní rotaci o rychlosti 33-1/3, 45 a 78 otáček za minutu.

 

Klíčové vlastnosti

Žádnému gramofonu nesmí chybět především to nejdůležitější – raménko. Tento typ ramene je ve tvaru písmene S, s nastavitelnou výškou, nastavitelnou sílou pohybu (protizávažím) a nastavitelnou dynamickou regulací antiskating. Odborníky navržená odolná, vysoce výkonná kazeta AT-XP3 DJ s kuželovým stylovým hrotem je příslušenstvím gramofonu. Tento gramofon je dále vybaven odnímatelným duálním výstupním kabelem RCA, který dodává silný phono výstup 5,5 mV. K profesionálním funkcím patří tlačítko start – stop, vpřed – vzad, volitelný vysoce přesný quartz- pitch lock a změna nastavení posuvníku s různými rozsahy nastavení. K dispozici je také stroboskopický talíř s ukazatelem rychlosti a zasouvatelný cílový reflektor plug-type. Nechybí ani odnímatelný sklopný kryt proti prachu.

 

Co vás zajímá

Zažít vysoce kvalitní audio nebo profesionální DJ výkon je uskutečnitelné. Provoz je zajištěn přímým pohonem servomotoru se stabilizací otáček. Zajímavá je konstrukční charakteristika tlumené základny pro redukované nízkofrekvenční zpětné vazby. K výbavě náleží odnímatelný výstupní kabel RCA (dvojitý RCA samec - dvojitý RCA samec), napájecí kabel, 45 RPM adaptér, protizávaží, plstěná podložka a protiprachový kryt. Model se vyrábí v černé (AT-LP140XPBK) a stříbrné (AT-LP140XPSV) barvě.

 

Technické zázemí

Zařízení váží 10 kg. Poměr signálu vůči šumu je větší, než 50 dB, výstupní úroveň dosahuje hodnot 5,5 mV při 1 kHz, 5 cm/s. K napájení je třeba 115 / 230V AC, 60/50 Hz, spotřeba energie činí 4,3 W. Kazeta je typu VM Dual Magnet, její hmotnost činí 6,2 g. Hlavice AT-HS6 váží 9 g. Doporučená impedance zátěže uvádí 47 000 Ohm. Tónové rameno je vyvážené, přičemž jeho efektivní délka dosahuje 230,5 mm s přesahem 16 mm. Maximální sledovací úhel chyby je menší, než 3 stupně.
Použitelná hmotnost kazety se pohybuje mezi 3,5 - 8,5 g a rozsah antiskatingu je 0-4 g.

 

Významné priority

Oproti jiným modelům, jejichž provoz může být více hlasitý, se tento profi gramofon vyznačuje extra tichým chodem, což ocení zejména náročnější audiofilové. Ideální a oceňovaná uživateli je také tlumící deska. U raménka je precedentní hydraulicky tlumené ovládání zdvihu. Moderní vzhled se stává třešničkou na dortu, designéři dali průchod charismatickému návrhu celkového provedení s logem na otočné ploše.

 

Značka, která má image

Společnost Audio- Technica  je primárně zaměřená na navrhování a produkci audio-technických výrobků. Její vznik je datován do roku 1962, kdy ji v japonském Šindžuku založil Hideo Matsushita. V současné době patří ke špičkám ve výrobě a designu mikrofonů, sluchátek a dalších produktů z oblasti zvuku. Audio- Technica je držitelem mnoha významných ocenění.

Výrobce Audio-Technica
Odstup signál / šum (dB) 50
Wow & flutter (%) 0,2
Rychlost 33 / 45 / 78 RPM
Přepínání rychlosti Elektronické
Obsluha Manuální
Pohon Přímý
Vybaven přenoskou
Přenoska AT-XP3
Náhradní jehla -
Vybaven předzesilovačem
Analogový výstup RCA (odpojitelný)
Typ gramofonu Analogový
Color Černá
Šířka (mm) 452
Výška (mm) 158,6
Hloubka (mm) 352
Hmotnost (kg) 10
Příslušenství Kryt, plsťová podložka, 45 RPM adaptér, RCA audio kabel (1,4m)