AKCE

AudioQuest HDMI Coffee 0,6m

SKU
qhdmicof0006
Akční cena 3 990 Kč Běžná cena 12 690 Kč
Skladem

Zákaznické recenze

Kabely mohou mít různé parametry a různá využití. Jejich účelem je dána konstrukce a  výbava, proto není kabel jako kabel. High-endový HDMI digitální kabel s vodiči z dlouhých vláken z 10% stříbra – to je jiná káva. S patentovaným DBS systémem je navíc zajištěn pokles nežádoucího šumu a zvýšení dynamického kontrastu. Kabel zviditelňuje i jemné nuance a uchovává textury zvukového signálu.

  • Ověřený High Speed HDMI kabel
  • Vodič je z mědi s dlouhými zrny (Long Grain Copper - LGC) a potažen stříbrem (stříbro tvoří 10% vodiče)
  • DBS (Dielectric bias- system)
  • 3 vrstvý karbonový systém na pohlcování šumu (NDS)
  • Kabel dosahuje minimálně 18 Gb/s datového toku
  • Podpora 1080/120Hz4K UHD a 3D
  • Ethernet a Audio-Return Channel (ARC)

Co umějí

Návrh a sestrojení těchto unikátních kabelů má za cíl minimalizovat rušení napříč extrémně širokým vlnovým pásmem. Rychlost digitálního přenosu je v mnoha případech zásadní (týká se převážně přenosu velkých složek nebo dat hodných HD videa).

Výhody vodičů

U typu Coffee jsou základní prioritou vodiče z dlouhých vláken 10% stříbra. Díky pevnosti vodičů je zabráněno interakcím mezi vlákny a chvěním, což je hlavním zdrojem ruchů. Postříbřené vodiče zvládají zcela unikátně vysokofrekvenční signály. Pro svůj charakter cestují zjevně po povrchu vodičů. Cenově jsou podobné spíše kabelům měděným.

Foamed- Polyethylene Insulation

Izolace je u kabelů velmi důležitá, zvláště pevná buničitá pěna je v tomto podání velice prospěšná. Společnost AudioQuest ji používá výhradně u video a digitálních audio kabelů. Vstříknutým dusíkem se tak cíleně vytvářejí vzduchové kapsy. „Tvrdá“ pěna je žádoucí, neboť díky ní tuhost materiálu dovoluje vodiči udržet spojitost po celé délce kabelu, čímž je stabilizována neměnná impedance.

Další užitečné technologie

Kabeláž je povrchově zajištěna opletením, jenž funguje nejenom coby designový prvek. Stříbrným pláštěm je zajištěno také stínění, plášť však slouží ještě jako zpětné vedení. Důležitým aspektem je volba a výběr kvalitního kovu, posléze také technologie výroby opláštění. Ovlivněn je ve finále tedy jak konečný vzhled, tak i poslech. K aktivní polarizaci dielektrika je určen Dielectric-Bias System, který vytváří silné elektrostatické pole. Jeho smyslem a účelem je nasycení a polarizace molekul izolace. Tak je omezeno ukládání energie v izolaci a tím jsou zmenšena také všechna zde vyskytující se nelineární zpoždění. Ve výsledku je záhodno pocítit překvapivě čisté akustické pozadí, detaily a dynamický kontrast. Technologie NDS odstíní rušení přenášené na uzemnění přístrojů, eliminováno je pozměnění zvuku. Noise-Dissipation System slouží k omezení zvukových ruchů a jejich účinnému rozptýlení.

Koncové konektory

U těchto modulů jsou důležité i koncové elementy, postříbřené konektory jsou svařovány za studena, s pomocí tlaku v bodu dotyku. Technologie studeného sváru je velmi pokročilá, umocňuje ji postříbření modulu na vysoce kvalitní červenou měď.

Směrovost kabelů

Kromě toho jsou kabely hodnoceny jako High Speed s Ethernetem a Audio Return Channel. Správný směr je dán šarží kovových vodičů, všechny signálové vodiče jsou kontrolované, fungují i v opačném směru - Audio Return Channel, aby zajistily optimální výkon pro danou aplikaci. Funkčnost a  vynikající akustickou kvalitu mají na starosti šipky – označení na konektorech, které směr naznačují. Značka AudioQuest se neztotožňuje s náhodami a pokusy, všechno je podložené a plně funkční, stejně jako celá produkce americké společnosti, jenž se může pyšnit skvělým potenciálem a světovým věhlasem.

Výrobce AudioQuest
Délka kabelu (m) 0,6
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)