DALI Spektor 1 - Ořech - Rozbaleno

SKU
5703120109046-1rozbal
AKCE
Akční cena 4 990 Kč Běžná cena 6 390 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Rozbaleno, 100% stav, kompletní balení, 2 roky záruka.

Výkonné ultra-kompaktní reproduktory

  • Nízko-ztrátový středobasový měnič s kuželem z dřevěných vláken
  • Univerzální k jakémukoliv zesilovači / receiveru ve své cenové kategorii
  • Jemný výškový měnič s výborným rozlišením reprodukce
  • Držáky na stěnu v balení

Zvukový efekt za příjemnou cenu

Je na každém z uživatelů, jaké nároky na poslech mají. Výchozím kritériem není jenom výběr poslouchaného, ale také výběr audio vybavení. Přitom kvalita aparatury má na kvalitu poslechu poměrně velký vliv. Proto ultra-kompaktní reproduktorová soustava řady Spektor zaujme veřejnost hned z několika úhlů pohledu.

Spektor ve trojím provedení

Série dánského výrobce DALI přichází na trh hned se třemi modely reproduktorových soustav – sloupové duo doplňují větší a menší regálové soustavy. Společně pak vytvářejí kompletní konfiguraci, která mnohým audiofilům v dané cenové relaci udělá radost.

Spektor 1 – koncept pro nenáročné

Tento set je dán středo-basovým reproduktorem o průměru 110 mm a výškovou 21 mm kalotou tweeteru. Středo-basový reproduktor má lehkou a pevnou kuželovou membránu ze směsi jemnozrnného papíru s dřevěnými vlákny, kalotová membrána výškového reproduktoru je vyrobena z velmi jemné, lehké tkaniny. Tato reproduktorová soustava je ideální pro libovolnou situaci i prostor, kde je dostačující malý, ale dobře hrající reproduktor. Hodí se nejen pro stereofonní systém, ale zastoupí i přední, zadní nebo boční reproduktory v sekci domácího kina.

Unikátní zvukový koncept

Spektor sám o sobě zastupuje ojedinělý zvukový koncept, navíc za velmi příjemné ceny. Obsahuje řadu nových technologických firemních prvků – originální tweeter, woofer s membránou z řady Opticon a modifikovanou rigidní ozvučnici. Výslednému efektu napomáhá nízko-ztrátová konstrukce reproduktorového koše,  nízko-ztrátové zavěšení membrány, což optimalizuje výkon. 

Technické údaje a specifika

Dvoupásmová regálová soustava s bass-reflexem funguje v rozsahu 59 – 26 000 Hz (+/-3 dB) s akustickou citlivostí 83 dB při 2,83 V / 1 m a nominální impedancí 6 Ohm. Maximální akustický tlak (SPL) má 103 dB. Dělící frekvence je 2 100 Hz, doporučený výkon zesilovače se pohybuje mezi 40 – 100 W. Rozměry kabinetů jsou 140 x 237 x 195 mm, hmotnost 2,6 kg. Doporučená vzdálenost od stěny je 1 – 50 cm. Co se týká konstrukční geometrie, pak přední deska šasi a zvukovodu výškového reproduktoru je optimalizována pro pracovní podmínky měkkou kalotou, s cílem spojit široký frekvenční rozsah s vyzařovacím úhlem a nízkým zabarvením zvuku.

Široký vyzařovací úhel

Výrobce zjednodušuje začlenění svých reproduktorů do každé poslechové místnosti, což souvisí s užitými materiály u obou reproduktorů. Konstrukční geometrie reproduktorových soustav SPEKTOR je navržena tak, aby bylo dosaženo širokého vyzařovacího úhlu, tedy rozptylu zvuku. Dobře vyvážený zvuk je tak i mimo osu reproduktorů. To je důležité, protože uživatel při poslechu často nesedí přímo v osách reproduktorů, a to je zároveň důvodem, proč všechny reprosoustavy DALI nemusí být natočeny směrem k posluchači. 

Akustické vlastnosti

Primární funkcí každého měniče je převést elektrický signál ze zesilovače na co nejrealističtější zvukový obraz v poslechovém interiéru. Z toho důvodu je modelová řada DALI SPEKTOR navržena se zaměřením k dosažení průzračného, autentického a prostorového zvuku tak, aby se reprodukce maximálně přiblížila zážitku živé hudby. Průzračnost reprodukovaného zvuku je získána nízkou ztrátou i velmi jemných informací, frekvenčně a fázově čistým přechodem mezi reproduktory. Díky všem kladným vlastnostem speciálně navržených zakázkových reproduktorů není nutná další frekvenční korekce ve výhybce. Basové porty jsou situovány hned za basovými reproduktory, s cílem dosáhnout maximálního průtoku vzduchu a minimálního tlumícího efektu.

Ukázka DALI Spektor 1

Výrobce DALI
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 21 mm / Střední a nízké frekvence: 115 mm
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 59
Frekvenční odezva do (Hz) 26000
Dělící frekvence (Hz) 2100
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 83
Nominální vstupní výkon (W) 40
Maximální vstupní výkon (W) 100
Maximální výkon - SPL (dB) 103
Color Ořech
Šířka (mm) 140
Výška (mm) 237
Hloubka (mm) 195
Hmotnost (kg) 2,6
Příslušenství Gumové nožky, držáky na stěnu