ELAC Carina BS 243.4 - Černá Rozbaleno

SKU
CZ EL32302-1_rozbaleno
AKCE
Akční cena 21 990 Kč Běžná cena 28 000 Kč
Skladem
Cena za pár
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Rozbaleno, kompletní balení, 2 roky záruka.

 

Elegantní dvoupásmová reprosoustava

 

  • Dvoupásmová regálová reprosoustava
  • Elegantní vzhled
  • Osazení: 1x výškový měnič JET, 150mm basový měnič (hliníková membrána)
  • Barevné provedení: saténová bílá, sátenová černá
  • Cena za pár

 

Malý design, velký zvuk

 

Za vším stojí reproduktorový designér Andrew Jones. Na audio scéně představil nejnovější řadu Elac a překvapil tak zvědavé audiofilské publikum. Jako první začlenil do návrhu výškový reproduktor „Jet“. A na základě toho jakoby definoval a osvětlil přirovnání „malý design, velký zvuk“.

 

Série Carina

 

Tato řada volně navazuje na vynikající řadu Uni-Fi a skládá se ze tří produktů - regálového modelu BS243.4, podlahového stojanu FS247.4 a centrálního kanálu CC241.4. Jones je známý zejména pro svůj třícestný soustředný design, výzvou pro něho bylo začlenění výškového reproduktoru, se kterým předtím nepracoval, do jednoduššího obousměrného reproduktoru (výšek a středo-basů).

 

Základem jsou kvalitní ovladače

 

Všechny reproduktory jsou založeny na hliníkových ovladačích a nově složených výškových reproduktorech. Policový model BS243.4 je vybaven bass-reflexem, umístěným na spodní straně reproduktoru, který kooperuje s výškovým reproduktorem, spolu dosahují frekvenčního rozsahu 46 – 30 000 Hz. Carina pokračuje ve firemní tradici výrobce a používá tweeter JET, vybraný pro úžasnou čistotu, dynamiku a útočnost. Nový, interně vyvinutý proprietární hliníkový kónický bass reproduktor je připraven předvést sofistikovaný zvukový zážitek. Předností regálového setu je svěží vzhled i zvuk. Model je předurčen k dalšímu posílení skvělé pověsti výrobní značky ELAC.

 

Specifika a technická upřesnění

 

Typově jde o 2- cestný odvětrávaný box s hliníkovým oboustranným 135 mm wooferem a JET tweeterem. Přechodová frekvence je 2,7 kHz. Citlivostí zvuku rozumíme 85 dB při 2,83 V / 1 m. Je doporučen zesilovací výkon 30 až 150 W PC, špičkový výkon je 100 W. Nominální impedance činí 6 Ohm, minimální pak 4,8 Ohm. Povrch výrobku spočívá v úpravě designu – k dispozici je saténová černá a saténová bílá. JET výškový reproduktor nabízí bleskovou odezvu, široký dynamický rozsah, minimální zkreslení, velké světelné výšky a širší frekvenční dimenzi. Hliník jako materiál omezuje rezonance, které ovlivňují linearitu běžných papírových kuželů. Magnet s prodlouženou velikostí a ventilovým pólovým nástavcem zvyšuje manipulaci s výkonem, tak dovoluje přesnou reprodukci basových frekvencí, jež jsou jasné, čisté, výkonné. Reflexní porty fungují směrem dolů, aby byl hluk ventilace co nejmenší.

 

Představení připraveno

 

Výrobce čerpá ze svých zkušeností a z oblasti vývoje reproduktorů. Zejména exkluzívní a originální výškové reproduktory okouzlují v mnoha aspektech, které z nich činí žádoucí artikl. Legendární tweetery jsou v oboru audio unikátní pro svůj transparentní zvuk, ze stejného důvodu byly po zásluze oceněny, a to dokonce mezinárodně. Basový modul z hliníku je speciálně zakřivený, přičemž se jeho možnosti přizpůsobují optimálním možnostem výškového modulu JET. Vše funguje s cílem zajistit plynulý přechod od basového reproduktoru k výškovému. Složené zakřivení kuželu řídí rozpad a napomáhá pohybu daleko za rozsah basového reproduktoru. Za pozoruhodným dynamickým výkonem stojí velká hlasová cívka a ventilovaná pólová součástka. Správné umístění si vyžádal také bass-reflex, který pracuje na flexibilnějším umístění reproduktorů a minimalizaci ventilačního hluku.

 

Co znamená ELAC

 

V německém městečku Kiel se narodil známý fyzik a filozof Max Planck, kromě něho tam vznikl i tradiční německý výrobce audio ELAC, neboli ELectro ACoustic. Od doby, kdy se věnoval vývoji sonarových technologií a výzkumu šíření zvukových vln vodou, uplynulo už více, jak 90 let. Poté se připomněl gramofonem PW1 a přenoskou (kterých se prodaly tisíce po celém světě), ale i výrobky z kovu (kola, součásti šicích strojů aj.). Od roku 1984 značka pracuje na reproduktorových soustavách. V posledních letech ELAC kooperuje s konstruktérem Andrew Jonesem, který velmi poctivě navrhl poslední atraktivní dostupné série.

Recenze ELAC Carina BS 243.4

 

Výrobce ELAC
Počet pásem 2
Měniče 1x výškový měnič JET, 1x basový měnič 130mm
Typ reproduktoru Spodní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 46
Frekvenční odezva do (Hz) 30000
Dělící frekvence (Hz) 2700
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 85 (2.83v/1m)
Maximální vstupní výkon (W) 100
Color Černá
Šířka (mm) 204
Výška (mm) 318
Hloubka (mm) 216
Hmotnost (kg) 6.7