Monitor Audio Bronze 500 - Urban Grey Demo

SKU
5060565772977-1_Demo
AKCE
Akční cena 23 990 Kč Běžná cena 29 990 Kč
Skladem
Cena za pár
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze


Demo produkt ze showroomu, 100% stav, nahráno max. 100 hodin, 2 roky záruka.


Sloupové reproduktory Monitor Audio Bronze 500

  • Výškový měnič C-CAM Gold Dome, vylepšený vlastností Waveguide Uniform Dispersion (UD) pro neuvěřitelně živý zvuk
  • Středobasový měnič C-CAM s aktualizovanou geometrií kužele a technologií Damped Concentric Mode (DCM), která umožňuje reproduktoru mít hlubší a plnější zvuk při zachování čisté a přesné prezentace
  • Navrženo pro výkon - optimalizovaný zážitek z poslechu hudby a filmů
  • Zadní port Hive II pro snadné umístění bez ovlivnění zvukového výkonu
  • Přední průhledná hexagonální mřížka
  • Vysoce kvalitní pozlacené bi-wire terminály
  • Pureflow postříbřená měděná vnitřní kabeláž bez kyslíku
  • Magnetické přední mřížky
  • Ocelové nožky pro pro zajištění stability. Navrženo pro koberce (hroty) nebo tvrdé podlahy (gumové nohy)
  • Cena za pár

 

Úspěšná série

Návrháři přivedli k životu díky několika úpravám novou edici Bronze, ve srovnání s předchůdci je mnohem lepší. Inovativní návrh reproduktorů, zdokonalený povrch skříní, robustnější konstrukce ozvučnic a  modifikovaná výhybka jsou zárukou slibného zvuku. Unikátní konstrukci vykazuje tweeter, tvar ozvučnice pak zajišťuje mnohastranné zvukové rozšíření. Basy jsou bohaté a pevné, středy přirozené, k tomu je jako bonus přidána vysoká citlivost, která zvyšuje počet spolupracujících zesilovačů.

 

Nová řada Bronze má co nabídnout

Posluchači se zaměřují sice především na zvuk, ale i jejich zrak rád ulpívá na designově upraveném zevnějšku reproduktorových soustav. V nabídce provedení je z čeho vybírat - Black Oak, Walnut, Rosenut, Natural Oak (prémiová dýha), High Gloss Black, přičemž novinkou je Satin White. Vysokého lesku je dosahováno manuálním leštěním pro získání lesklého povrchu s deseti vrstvami laku. Technické vylepšení reproduktorů je zároveň dáno použitím silnějších magnetů a cívek, které poskytují jasnější a čistější zvuk, včetně poslechu při vysoké hlasitosti. Bronze 500 jsou největšími reproduktory v sérii a poskytují výkonný, podrobný zvuk, vhodný i pro nejnáročnější audiofily.

 

Co zajímá uživatele

Nová, velmi populární řada Bronze je již šestou generací v pořadí, navíc vyniká velmi dobrým poměrem výkonu soustav k ceně. Na výstavě Audio Video show sklidila nečekaný úspěch. Novinkou jsou především monitory s C-CAM Gold Dome Tweeterem upgradovaným a s novým Waveguide Uniform Dispersion (UD). Obojí podporuje neuvěřitelně živý zvuk. Ovladač C-CAM středo-basů disponuje aktualizovanou geometrií kužele a technologií Damped Concentric Mode (DCM). Proto ten hlubší a plnější zvuk při zachování čisté, přesné prezentace.

 

Skvělá výbava

Zadní port Hive II je vyladěný tak, aby napomáhal snadnému umístění, aniž by byl ovlivněn zvukový výkon. Designové uchopení podtrhuje akusticky průhledná hexagonální disperzní krycí mřížka, která se objevuje i v oceněné stříbrné a zlaté řadě. Výrobce použil také vysoce kvalitní pozlacené bi-wire terminály a Pure Flow postříbřenou měděnou vnitřní bezkyslíkovou kabeláž, která zajišťuje nejvyšší přenos proudu v signálním řetězci. Konečným přidáním modulu s podporou Bronze AMS Dolby Atmos na vrchol sloupů je možno použít set v jakémkoli systému domácího kina AV. Konstrukci doplňují robustní ocelové podpěry pro zajištění stability a hroty (pro koberec) nebo gumové nohy (pro tvrdé podlahy).

 

Technická specifika

Výrobce zpracoval v soustavě reproduktorů 2,5- cestný systém s frekvenční odezvou (-6 dB) 41 - 25 000 Hz, 32 - 30 000 Hz. Citlivost zvuku činí při 2,83 V / 1 m 90 dB. Jmenovitá impedance má 8 Ohm, minimálně 4,1 Ohm. Maximální SPL je 116 dB A (pár). Výkon RMS dosahuje 200 W, doporučen je zesilovač o výkonu 60 - 200 W. Basy dorovnává bass-reflexní Dual HiVe II portový systém. Dělící kmitočet udává 550 Hz, 2700 Hz. Sloupy jsou osazeny dvěma C-CAM středo-basovými ovladači a jedním 25 mm C-CAM zlatým kopulovým výškovým reproduktorem s UD Waveguide. Vnější rozměry každého modulu jsou 951 x 231 x 325 mm, včetně mřížky a terminálů. Včetně podpůrných nohou a hrotů jsou rozměry ještě o něco větší (974 x 294 x 364 mm). Každý váží 18 kg.  Monitor Audio je známý jako anglický specialista na výrobu Hi-Fi reproduktorových systémů pro stereo a domácí kina. Zájem expertů a posluchačů z celého světa svědčí o úspěšnosti užitých technologií a materiálů společnosti Monitor Audio.

 

Představení nové řady Bronze

Výrobce Monitor Audio
Počet pásem 2,5
Měniče 2 x 200mm středobasový měnič C-CAM, 1 x 25mm výškový měnič C-CAM Gold Dome tweeter with UD Waveguide
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 41 (volný prostor), 32 (v místnosti)
Frekvenční odezva do (Hz) 25000 (volný prostor), 30000 (v místnosti)
Dělící frekvence (Hz) 550, 2700
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 90 (2.83v @ 1m)
Minimální vstupní výkon (W) 60
Nominální vstupní výkon (W) 200 (RMS)
Maximální výkon - SPL (dB) 116 (pár)
Color Šedá
Šířka (mm) 231
Výška (mm) 951
Hloubka (mm) 325
Hmotnost (kg) 18 (kus)