Rega Planar 1 - Bílá matná Rozbaleno

SKU
REG.PLANAR1.W-1
AKCE
Akční cena 6 990 Kč Běžná cena 8 990 Kč
Skladem
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Rozbaleno, kompletní balení, 2 roky záruka.

Každý klient vítá produkty uživatelsky přátelské, nesložité, moderní, funkční. Když mají ještě také esteticky laděný design, pak je to výhra. Takový ultra moderní gramofon současného stylu se zbrusu novým raménkem RB 110 s automatickým nastavením anti-skatingu láká nejednoho uživatele do akce. K úplné spokojenosti postačí gramofon vybalit, nasunout na raménko závaží do přípravné polohy, uvolnit přenosku od chrániče a produkce může začít. Ke gramofonu náleží MM přenoska Rega Carbon.

 

  • Gramofon s přednastaveným raménkem
  • Raménko RB110 s novým ložiskem na míru vytvořeným, který způsobuje ultra-nízké tření
  • Přenoska Rega Carbon přednastavaná
  • 24v synchronní AC motor zajistí lepší rychlostní stabilitu a nízké rušení
  • Tělo gramofonu z Thermosetu s vysoce lesklým finišem
  • Fenolový talíř s vylepšeným setrvačníkem
  • Re-designované nožky pro zlepšenou stabilitu a redukci přenosu vibrací

 

Konstrukční design

Zásadním elementem modelu Planar 1 je rigidní termoset, který zdobí lesklý, upravený povrch. Inovací prošel talíř se setrvačníkovým efektem, aby bylo eliminováno kolísání otáček, využívá unášecí modul a originální přesné kuličkové ložisko z mosazi. Pohonu talíře napomáhá řemínek, pomocí 24 V asynchronního motoru s hliníkovou kladkou (33/45 otáček), přesným řízením, extrémně nízkou hladinou hluku a stabilními otáčkami. Základna se dále může pyšnit modifikovanými nožičkami, jež zajišťují lepší stabilitu a snižují přenos vibrací zvenčí.

 

Špičkové vybavení

V lesklém bílém nebo černém provedení je tento model skutečně k nakousnutí. Skvělou výbavu korunuje kvalitní výstupní kabel s RCA konektory, průhledný kryt, zcela nová rampa RB110, disponující novými ložisky s nulovým přehráváním a nízkým třením. Veškeré firemní novinky jsou navíc patentovány. Lepší funkčnost zahrnuje automatické nastavení zkreslení, které odmítá potřebu uživatele nastavit zkreslení. Inovativní změnou je ergonomická, rekonstruovaná a tuhá hlavice pro pohodlnější použití i vizáž.

 

Všechny precedentní aspekty

Standardním příslušenstvím je dodávaná kazeta REGA Carbon. Prvotřídní gramofon využívá 24 V asynchronní střídavý motor s novou deskou motoru a hliníkovou kladkou, která nabízí sníženou hlučnost a lepší rychlostní stabilitu. Také akceptuje lesklý laminátový podstavec s výrazně modernizovaným vzhledem a novým ergonomicky umístěným vypínačem na spodní straně. Centrální - hlavní pouzdro ložiska z mosazi je rekonstruované a nabízí příjemnější přizpůsobení, pomáhá odstranit namáhání samotného ložiska a současně zmenšuje přenos potenciální energie. Talíř má průměr 23 mm, je spíše vyšší, fenolický, s vylepšeným efektem setrvačnosti. Tím je dána dostatečná stabilita rychlosti.

 

Co vše má REGA na svědomí

Výzkumný technický a konstrukční tým společnosti REGA se též zaměřil na rekonstrukci nohou, zásobník motoru a nový kryt pro motor s integrovaným chlazením. Plug and Play produktu a nové nastavení je aktualizováno za méně, než třicet sekund. Ručně sestavené je raménko RB110, důležitou roli hraje vysoce kvalitní motor s nízkými vibracemi. To vše udává komplexní charakteristiku produktu, včetně použití kvalitních materiálů (např. fenolová pryskyřice). Ke komplementárním (doplňkovým alias doplňujícím) komponentům patří Performance Pack, Fono Mini A2D fono stage nebo novinka roku 2017 – Brio integrovaný zesilovač.

 

Jak se zrodila značka REGA

REGA je jednou z úspěšných výrobních společností, která se zabývá kvalitní audio technikou. Sídlí ve Velké Británii a její vznik je datován k roku 1973, kdy byla založena dvěma nadšenci, Tony Relphem a Roy Gandym. Ze začátků jejich příjmení je odvozen i název společnosti. V současné době je REGA všeobecně známou a uznávanou značkou pro své výborné a uživatelsky jednoduché gramofony, které spolu s jinými produkty uvádí na trh.  Výrobce díky svému portfoliu kvalitních produktů sbírá jedno ocenění za druhým, a to nejenom v Anglii, ale i po celém světě. Produkce REGA vyniká precizností a moderním designem, je dostupná širokým uživatelským vrstvám.

 

Recenze Rega Planar 1

Výrobce Rega
Rychlost 33 / 45 RPM
Přepínání rychlosti Manuální
Obsluha Manuální
Pohon Řemínkový
Vybaven přenoskou
Přenoska Rega Carbon
Náhradní jehla -
Vybaven předzesilovačem
Analogový výstup RCA (zabudovaný)
Typ gramofonu Analogový
Nadstandardní BT kodek
PCM - vzorkování (kHz)
PCM - kvantování (bit)
DSD
Color Bílá
Šířka (mm) 447
Výška (mm) 117
Hloubka (mm) 360
Hmotnost (kg) 4,2
Příslušenství Kryt, plsťová podložka