REL S/510 - Černý lesk - demo

SKU
rel-s510-cerny-lesk-demo
-32%
Akční cena 44 990 Kč Běžná cena 65 990 Kč
Skladem
Demo kus ze studia, výborný stav, minimálně hraný, 2 roky záruka, kompletní originál balení

Kompaktní aktivní subwoofer

  • Extrémní výkon 500 W RMS v kompaktním balení
  • Nový slitinový kužel z materiálu ContinuousCast™
  • Masivní pasivní spodní měnič SuperProgressive™
  • Lze stohovat na sebe pro maximální výkon

 

Povedená transformace

Když se věci daří a vylepšování má smysl, efekt, výsledek, pak není na místě bránit modifikacím. Transformace v sérii S se také vyplatila – oblíbené modely REL S/3 SHO a S/5 SHO byly kompletně transformovány do nové řady série S. Inovovaná pohledná skříňka kontrastuje s jemně bronzovo-šedými komponenty a nohy byly nahrazeny ultra stabilní kolejnicí, odrážející proporce portfolia REL.

 

Referenční úroveň

Nový model řady S posunuje koncepci kompaktního středního podvozku REL do nové dimenze výkonu a to nejen stylem, ale i výkonem a neuvěřitelnou rychlostí. Poskytuje mnohem vyšší úroveň výkonu. Všem těm, kteří bojují s místem nebo chtějí párovat s high-end reproduktory méně robustními, umně nahradí příliš velký model S/812.

 

Vybavení subwooferu

Tento menší subwoofer využívá zesilovač NextGen3 třídy D a disponuje výkonem 500 W RMS v monoblokovém provedení. Zvýšený výkon je nutný zejména pro manipulaci se speciálními filtry, které výrobce poprvé použil v HT/1508 a které mimo jiné zajišťují téměř dvojnásobný výkon. Může se pochlubit hlubším a silnějším basovým výstupem, což vede k lepšímu filmovému a hudebnímu výkonu. 

 

Nový design

Vysoké a nízké vstupy používají nový design s názvem PerfectFilter, jenž nabízí hudebně přirozenější výkon a větší množství vzduchu i otevřenosti. Faktem je, že už ultra lehký kužel měniče z původní Serie S byl opatřen zadní výztuhou z uhlíkových vláken, která tlumí téměř o 60% více, než ta původní. Vylepšené filtrování tak zajišťuje vyšší rychlost, jemnost, přesnost, silnou a extrémně plochou odezvu. Tento první REL se středním podvozkem je navržen tak, aby byl stohovatelný až na tři jednotky do výšky na každé straně. Tak vzniká nová, ohromující škála referenčních polí REL Reference Line pro úplně jiné publikum.

 

Specifika a upřesnění

Zařízení je tvořeno aktivní pohonnou jednotkou 250 mm basového dopředu vyzařujícího reproduktoru s hliníkovým, tlakově litým podvozkem a 300 mm pasivním zářičem. Nízkofrekvenční odezva v místnosti činí 20 Hz při -6 dB. Rozsah řízení zisku vykazuje 80 dB a přepínač fází funguje od 0 do 180 stupňů. O konektivitu se starají vstupy High-level Neutrik Speakon, stereo low-level RCA, LFE RCA, LFE XLR. Bezdrátový provoz je zajištěn s REL Airship, který je k dostání samostatně. Model S 510 je 400 mm široký, 410 mm vysoký, 464 mm hluboký (s konektorem Hi Level je hloubka 445 mm) a váží 31,7 kg. Konečný vzhled výrobku doplňuje atraktivní povrchová úprava buď v bílém laku s vysokým leskem, nebo v černém klavírním laku s vysokým leskem (Piano Black, White Lack). Úprava je tvořena 10 vrstvami povrchového laku.

 

Co je v balení

K samotnému subwooferu náleží také napájecí kabel, vysokovýkonné propojení Neutrik Speakon a uživatelská příručka.

 

Výsledek přímo úměrný

Pro maximální výkon je třeba využít systému skládání. Ve skutečném světě se totiž basy projevují šířkou, hloubkou a výškou. Skládáním až tří jednotek (stereofonní nebo Home Theatre hlavní reproduktory LR) je nalezena správná perspektiva a výška zvukových událostí. Tak je navýšena reprodukce z konvenčního sterea nebo Home Theatre na panoramaticky viděnou celou zvukovou událost v plném měřítku. A tak nezbývá než obdivovat proměnu hudby a filmových produkcí na plnohodnotnou reprezentaci, kterou REL Line Arrays umí unikátně zajistit.

 

Ukázka REL S/510

Výrobce REL
Typ subwooferu Aktivní
Měniče 254 mm Ø
Typ reproduktoru Spodní bass reflex
Výkon kontinuální (W) 500
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Color Černá / Piano
Šířka (mm) 400
Výška (mm) 410
Hloubka (mm) 464
Hmotnost (kg) 31,7