REL T/9i - Bílá - demo

SKU
REL000009-demo
-16%
Akční cena 26 990 Kč Běžná cena 31 990 Kč
Skladem

Demo kus ze studia, 100% stav, 2 roky zárukaRel T subwoofery jsou vrcholnými produkty této řady po všech stránkách. Prošly několika stupni inovací a tím nejvyšším je bezesporu T/i Arrow Transmitter. Jinak řečená Zero Compression Wireless Transmission technologie je bezdrátovým uvolněním všech produktů značky Rel. Samostatně prodejná jednotka se hodí právě tam, kde je třeba basový modul provozovat ve větší vzdálenosti od zdrojového komponentu (AV přijímače). Dosah přenosu je 13,7 m, s nulovým ovlivněním signálu, což je předpokladem absolutní shody s běžným kabelovým vysokoúrovňovým propojením BassLine Blue.

Modulační proměny

Někoho by možná napadlo, že subwoofery Rel jsou jeden jako druhý. Opak je pravdou, procházejí postupně proměnami, měnícími se rozměry i tuhostí skříně, vzrůstající hmotností. Jiné, stále dokonalejší, jsou také měniče. Díky vlastnostem proměněného ozvučného kabinetu a novějším, odolnějším materiálům je také překvalifikován výkon jednotky, který se posouvá do zcela jiné dimenze. Účelově snížena je například vlastní hmotnost membrány, nově jsou řešeny také podstavné nožky, které určují vzdálenost subwooferu od podlahy. Významným pokrokem je od těchto specifikací odvislý preciznější pístový pohyb, lepší dynamika, zvučnější a prokreslenější basová složka.

Jaký je právě tento subwoofer

Sub-basová jednotka Rel T / 9i náleží do kategorie aktivních subwooferů s dolů vyzařující pasivní membránou. Komplexní zvukový projev je charakterizován výstupním výkonem analogového zesilovače třídy AB – 300 W (RMS), dále dolním mezním kmitočtem frekvenčního rozsahu 28 Hz.
Akustická citlivost je 80 dB, vstupní impedance disponuje vysokou úrovní 150 kOhm a nízkou úrovní +LFE 10 kOhm. Je vybavena ochranou proti zkratu. Velký basový reproduktor s kovovým košem je zkonstruován v průměru 254 mm, pasivní zářič je téhož průměru.

Prodává vzhled

Na skutečně hodně vysoké úrovni je inovativní super moderní vzhled, designoví inženýři si dali tu práci, aby vizuální stránka těchto jednotek nepokulhávala za jinak vynikajícími parametry a použitými vyspělými technologickými skvosty. Navenek robustní model může být dodán jak v bílém tak i v černém provedení s unikátním klavírním leskem. Jeho rozměry 330 x 387 x 407 mm svědčí o kompaktnosti výrobku, hmotnost 18,7 kg pak o velké pevnosti, tuhosti i stabilitě. Podstavné pevné nožky jsou taktéž konstruovány v duchu moderního designu a kompletně uzavírají vizuální dojem z celého komponentu. Ve svém projevu je konečně jedinečným, velkým, volně stojícím krásným reproduktorem, který rozzáří interiér nejenom po stránce sluchové, ale i vzhledové.

Co znamená REL

Společnost REL ACOUSTICS vnikla roku 1990 pod vedením R. E. Lorda, který si dal za cíl vyrábět sub-basové systémy naprosto odlišné od těch stávajících, jejichž zvuk bude zvukem unikátní kvality. Zaměřil se na možné postupy, výsledky, zabýval se detaily, vedl špičkový inženýring. Společně s týmem navrhl basovou reprosoustavu ve zcela jiném kabátě a REL tak mohl slavit své první úspěchy.

Díky jinému přístupu, originálnímu obvodovému konceptu, přesnější zvukové performanci, rozšířené basové složce si společnost vedla i po létech, kdy v ní předsedali J. Hunter a D. Brody. Mladistvé nadšení, cíle a chuť budovat novou filozofii zvuku posunulo značku REL do zcela jiné světové úrovně. 
Řada inovací a modifikace stávajících komponentů, technologická vyspělost, vysoká provozní spolehlivost, robustní vzhled a designová atraktivita subwoofery série T řadí k těm nejlepším, které v této kategorii lze nalézt.

Technické parametry:

 • Aktivní subwoofer s pasivní membránou
 • Aktivní Basový měnič: Ø 254 mm - spodní strana skříně
 • Pasivní měnič: Ø 254 mm – přední strana skříně 
 • Výkon zesilovače: 300W (RMS), třída AB
 • Nastavitelná dělící frekvence: 30 - 120 Hz
 • Nejnižší frekvenční odezva: 28 Hz (-6 dB)
 • Vstupy: HIGH LEVEL:  Neutrik Speakon, LOW LEVEL:  RCA cinch
 • Vstupní impedance: HIGH LEVEL: 150kΩ, LOW LEVEL: 10kΩ
 • Ovládací prvky: Zadní strana subwooferu: hlavní vypínač, hlasitost HI LOW LEVEL, hlasitost LFE LEVEL, Crossover, standby/ON
 • Rozměry (š x v x h): 330 x 387 x 407 mm
 • Hmotnost: 18,7 kg

Ukázka subwooferů série T/I

Výrobce REL
Typ subwooferu Aktivní
Měniče Aktivní Basový měnič: Ø 254 mm, Pasivní měnič: Ø 254 mm
Typ reproduktoru Uzavřený
Výkon kontinuální (W) 300
Frekvenční odezva od (Hz) 30
Frekvenční odezva do (Hz) 120
Color Bílá
Šířka (mm) 330
Výška (mm) 387
Hloubka (mm) 407
Hmotnost (kg) 18,7