Teac TN-280BT (Ortofon OM10) - Černá

SKU
teac-tn-280-bt-om-10-black
-14%
Akční cena 8 990 Kč Běžná cena 10 480 Kč
Skladem

TEAC TN-280BT (verze s přenoskou Ortofon OM 10)

  • Tento konkrétní kus je osazen výrazně lepší přenoskou než-li běžný model. Jedná se o přenosku Ortofon OM 10 jejiž hodnota je 2390,- Kč s DPH. Nepromarněte svou šanci a dopřejte si kvalitnější zvuk!
  • Gramofon ani přenoska nebyly nikdy použity, jedná se o zcela nové zboží

Gramofon, který uspokojí i nejnáročnější

Vedle modelu TN-180 s Bluetooth technologií vyrostl i jeho stejně krásný a technologicky pokročilý bratr - dvourychlostní analogový gramofon s funkcí Phono EQ a Bluetooth. Bezdrátový gramofon sází na nový způsob využití vinylových záznamů a disponuje nejen skvělým talířem pro neutuchající přehrávání, ale i dalšími vlastnostmi a schopnostmi.

Hudba z vinylu nemusí být zapomenuta

TEAC přichází s excelentním přístrojem. Gramofon TN-280BT ukazuje zcela nový způsob, jak poslouchat nahrávky z vinylu, navíc s využitím Bluetooth. Není třeba žádných dodatečných nákladů na komponenty hi-fi nebo jinak složité zapojení. Pro telefony iPhone je však dobré mít po ruce reproduktory Bluetooth nebo sluchátka. Tento propracovaný model je dále vybaven vestavěným zesilovačem Phono EQ, jenž poskytuje linkový výstup a umožňuje připojení k jakémukoli zvukovému systému bez ohledu, jaké jsou k dispozici vstupy.

Precedenty, které mění vše

Hnací motor tohoto zařízení snižuje vibrace za účelem produkovat plný a přesnější zvuk, než to umějí gramofony s přímým pohonem točny (určené pro DJ), zatímco díky litému hliníkovému talíři a anti-skating systému je poskytnut solidní základ dokonale znějícímu přehrávání. Vysoce výkonná kazeta MM s možností modernizace (upgrade) zachycuje každý detail z vybraného záznamu, přičemž staticky vyvážené raménko zajišťuje přímý tón a čistý zvuk. Veškerý aparát je pevně usazen v černé nebo ořechové dýhové skříňce.

Klíčové aspekty a funkce

Pro milovníky hudby, kteří si vychutnávají každý jednotlivý detail z vinylové sbírky je TN-280BT jako stvořený. Jeho hlavními rysy je dvourychlostní otočný talíř s řemenovým pohonem, vestavěný vysílač Bluetooth a vestavěný ekvalizér MM phono s výstupy Phono, Line a Bluetooth. Chybět nesmí ani vysoce výkonná originální v Japonsku vyrobená MM kazeta a anti-skating. Na rozdíl od plastových podvozků, pevná skříň z MDF disponuje vysokou hustotou, což pomáhá eliminovat vibrační a rezonanční vlivy.

Jak vidíme gramofon z technického pohledu

Nejsou to ani rysy, detaily či znaky, co udávají technologický základ, funkčnost a celkový bezchybný provoz přístroje. Avšak data, informace a parametry nelze obejít, aniž bychom se o přístroji dozvěděli to nejdůležitější. Již z názvu je jasné, že gramofon typu TN-280BT přináší zvuk bezdrátově prostřednictvím vestavěného vysílače Bluetooth, opomeneme-li běžný výstup RCA v analogovém nebo phono formátu. Tlačítko párování je situováno na pravé straně skříně, načež indikátor párování sděluje, že reproduktory nebo sluchátka jsou úspěšně připojeny. Tvrdá lišta z hliníku je poháněna motorem s vysokým točivým momentem a zajišťuje tak stabilní rotaci při otáčkách 33-1/3 a 45 otáček za minutu. Měkká podložka z plsti také účinným způsobem snižuje vibrace. Vysoká přesnost vřetena je udržována leštěným nerezovým vřetenem a jeho vysoce odolným držákem.

Integrovaná kazeta MM typu Phono EQ

Jak snadné je nyní přehrávání vinylů se zesilovačem. Gramofon podporuje výstupy Phono i Line, a ty dovolují vychutnat si vinylové nahrávky s Phono ekvalizérem nebo bez něho. Zajímavostí je přidaný mechanismus proti krádeži, jenž zajišťuje přesné sledování vinylu. Japonská kazeta typu MM je instalována již ve výrobě.

Gramofon značky TEAC je jasnou volbou

Nekupujeme jej jenom podle vizáže ale hlavně podle toho, co umí. Díky letitým zkušenostem výrobce a špičkovému konstrukčnímu designu je tato řada gramofonů ideální, především z hlediska nabídky kvality vůči cenovému zhodnocení.

Výrobce Teac
Odstup signál / šum (dB) 67
Wow & flutter (%) 0,2
Rychlost 33 / 45 RPM
Přepínání rychlosti Elektronické
Obsluha Manuální
Pohon Řemínkový
Vybaven přenoskou
Přenoska Ortofon OM 10
Náhradní jehla -
Vybaven předzesilovačem
Možnosti předzesilovače MM přenoska, Bypass
Analogový výstup RCA (odpojitelný)
Typ gramofonu Hybridní
Digitální výstup Bluetooth
Color Černá
Šířka (mm) 420
Výška (mm) 177
Hloubka (mm) 356
Hmotnost (kg) 4,9