Wharfedale Diamond 12.4 - Black Oak - demo pár

SKU
Diamond124demo
-25%
Akční cena 21 490 Kč Běžná cena 28 490 Kč
Skladem

Cena za pár

Demo pár ze studia, 100% STAV, 2 roky záruka, originální balení včetně příslušenství

2.5 pásmová reprosoustava

  • Měniče středního / basového pásma využívající směs polypropylenu a slídy
  • Dva 6,5" ovladače středního a basového pásma
  • 1" výškový reproduktor s textilní kopulí se širokým rozptylem
  • Výhybka se vzduchovými cívkami pro nízké zkreslení
  • Inteligentní bodové ztužení tlumí nežádoucí vibrace ve skříni
  • Cena za pár


Tajemství démantů

Je známo, že diamant je téměř nejtvrdší známý přírodní nerost a zároveň jedna z nejtvrdších látek na světě. Tato krystalická forma uhlíku je tvořena především jednotlivými krystaly oktaedrického, dodekaedrického nebo krychlového vzhledu. Typický je vypouklý až kulovitý tvar krystalů, přičemž diamanty často tvoří právě srůst krystalů (Wikipedie).

 

Diamantové audio

V sérii Diamond známé britské společnosti Wharfedale jsou také pěkně cenné kousky reproduktorové techniky. Diamond 12 sdružuje modely od nejmenších kompaktních velikostí až po největší model série Diamond 12.4, který umí pěkně rozbušit posluchačův hrudník.

Dokonalejší technika avizuje lepší zážitek

Větší a výkonnější systémy úzce souvisejí s úžasnými zážitky z domácího kina - DIAMOND se tak stává zaklínadlem, jež umí vykouzlit z interiéru místo, díky svému působivému a pohlcujícímu výkonu. Diamond 12.3 je konfigurovaný v 2,5- pásmovém systému s vyjímečnou technologií výhybky, dále využívá duální 150 mm ovladače Klarity pro působivé, rafinované střední a basové frekvence, zatímco 25 mm kupolovitý výškový reproduktor poskytuje dostatečně otevřené a hladce rozšířené frekvence.

Specifika k nepřehlédnutí

Obecný popis těchto 2,5- pásmových samostatných reproduktorových skříní není vůbec nudný. Typově jde o pokročilý PP basový ovladač o průměru 130 mm a 25 mm vysokofrekvenční měnič s textilní kopulí. Systém vykazuje akustickou citlivost 89 dB při 2,83 V / 1 m. Doporučen je zesilovač o výkonu 30 - 150 W. Ve špičce SPL vykazuje 102 dB, jmenovitá impedance dosahuje 8 Ohm kompatibilně, přičemž minimální impedance má 5 Ohm. Zařízení pracuje s frekvenční odezvou 45 – 20 000 Hz, s tolerancí +/- 3 dB. Rozšíření basů je 40 Hz při -6 dB. Dělící kmitočet funguje na 2,2 kHz. Audiofilové s obdivem uvítají objem skříně, který pojme celých 26,6 l, což na rozměry 925 x 180 x 320  mm je úctyhodný obsah. Každý sloupový modul váží plných 19,5 kg.

Výrobní benefity

Co je na těchto vysokonohých krasavicích obdivuhodné? Jasnost a dobré zaměření, špičkově využitý materiál Klarity, který je vyrobený ze směsi polypropylenu a slídy. Předností této technologie je vysoká pevnost vůči snížení tlaku, jelikož lehký kužel s vysokou tuhostí, nízkým zabarvením a bleskovou odezvou se ani jinak projevovat nemůže. Kuželovitá Klarity technologie vychází z nízko tlumícího prostoru, čímž je dosaženo nízkého zabarvení i expresivní dynamiky. Simulace různých tvarů kuželů a bonusová žebra, přidaná pro další je příčinou a způsobem, jak dosáhnout dobré křivky při odezvě, aniž by bylo nutné uchýlit se k vysoce tlumícímu okolí. Výsledkem je dosažení ideální rovnováhy. K tomu všemu výrobce přidal precizně vyrobený magnetický systém s hliníkovým kompenzačním prstencem a cílem minimalizovat účinek variací indukčnosti při pohybu kmitací cívky. Nulové zkreslení a intermodulace generované „motorovým systémem“ jsou tytam.

Stylová výhybka

Crossoverová síť využívá akustickou topologii LKR 24 dB se vzduchovými cívkami typu, který se běžněji vyskytuje ve špičkových reproduktorech. Ty produkují nejnižší možné zkreslení ze všech typů induktorů. Vzhledem k tomu, že odpor cívky je vyšší než u standardního induktoru z laminované oceli nebo feritového jádra, byla upravena magnetická struktura středo-basového reproduktoru tak, aby vše kompenzovala pevně a spravedlivě. Zadní porty skříní DIAMOND jsou přesně dimenzovány, aby jejich vnitřní objem kooperoval v souladu se systémem pohonné jednotky. Vícevrstvý sendvičový design tlumí identifikovatelné vlastnosti „zvuku“ skříně. Dokonce byly měřeny rezonanční vlastnosti lepidla mezi vrstvami, aby došlo k optimální kombinaci vlastností materiálu.

Výrobce Wharfedale
Počet pásem 2,5
Měniče Basový:150mm PP kužel
Středobasový:150mm PP kužel
Výškový:25mm textilová kopule
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 40
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) 2100
Impedance (Ω) Minimum:5
Nominální:8
Citlivost (dB) 89
Minimální vstupní výkon (W) 30
Maximální vstupní výkon (W) 200
Color Černá
Šířka (mm) 200
Výška (mm) 1100+50
Hloubka (mm) 350+28
Hmotnost (kg) 22.4 (kus)