AKCE

Xavian Prometeo (ČERNÁ - VYSOKÝ LESK) Demo pár

SKU
Xavian1210-1
Akční cena 329 990 Kč Běžná cena 440 019 Kč
Skladem
Cena za pár

Zákaznické recenze


Demo produkt ze showroomu, 100% stav, 2 roky záruka.


Je radost poslouchat. Je osvobozující objevit nový rozměr čehokoliv. Je úžasné stát se součástí dějin. Mýty a hudba – co mají společného?

Božský zvuk Prometea

Prométheus byl potomek božského rodu Titánů. Z bláta vytvořil sochu člověka a Pallas Athéna jí vdechla ducha. Podle báje tak přišli na svět první lidé. Prométheus vrátil lidem oheň, aby učinil jejich život dobrým. Stal se symbolem odvahy a myšlenky, že lidé si zaslouží i věci božské. Právě jeho jméno dostal božský kousek audio techniky, který přináší lidem radost v poslechu hudby.

Na vrcholu Xavian

Tam, kde je soustředěna všechna síla, um, zkušenosti a píle, vznikají neskutečné výtvory. Rodilý Turíňan Roberto Barletta o tom ví své. Nezávislá italská manufaktura reproduktorových soustav byla založena panem Barlettou roku 1997 v Praze a jenom díky tomuto italskému nadšenci i v ČR ožily antické mýty a příběhy. V podobě unikátních reproduktorových soustav demonstrují svou lásku nejen ke dřevu a přirozenému zvuku, ale i k historii řecko-římské antické civilizace. Prometeo stanul na špici vrcholné řady Epica hned vedle Orfea a Calliope, jako bůh mezi reprosoustavami. Svou expozicí se odpoutal od používání klasických konvenčních reproduktorů – firemní reproduktory se realizují díky vlastnímu vývoji, výzkumu a výrobě společnosti v italské továrně pod originální značkou AudioBarletta.

Jedna rodina

Charismatické sloupy nesou jasné rysy svých firemních sourozenců - mají totožné drážky v ořechovém masivu, oblé hrany, detaily i krásný povrch. Prometeo stejně jako Calliope trůní na masivním kusu žuly a pevně zhmotňuje 20-leté zkušenosti z akustiky, dynamiky, technologií i estetiky. Jeho čelní stěna je osazena reproduktory (pět stejných reproduktorů a tweeter), nechybí dvojice bass-reflexů s esteticky vtékajícími výdechy dovnitř skříně. Tento třípásmový systém oživují měniče AudioBarletta, vyrobené speciálně pro Prometeo. Hned pod kopulkou 25 mm vysoko-tónového měniče z měkké tkaniny se nachází 175 mm měnič s papírovou membránou na dvojitém nízkém závěsu, který dovoluje vyšší zatížení a přesnější chod, přičemž nepřekáží hlavnímu vyzařování membrány. Tělo skříní je z italského masivního ořechu o tloušťce 23 mm (exkluzívní verze marina je javor s ořechovými vklady), nitro je vyztuženo několika příčkami. Na stěnách je užito tlumení kompozitním bitumenem, pěnou a rounem.

Technická podpora

Systém pracuje ve frekvenčním rozsahu 30 - 30 000 Hz v pásmu -3 dB, se jmenovitou impedancí 8 Ohm a vysokou charakteristickou citlivostí 90 dB / 2,83 V / m. Díky basovým modulům udrží reprosoustava trvalých 600 W, krátkodobě i více. Dělící frekvence jsou na 300 a 2 200 Hz. Velké sloupoví je dominantní zvláště díky rozměrům 1200 x 256 x 366 mm a díky 80 kg dřeva, kamene a kovu zajišťuje řádnou stabilitu.

Tryskající energie

Prometeova produkce je pořádně nadupaná, čtveřice basových měničů precizně vystihuje hloubku, pevnost a konkrétnost, tóny pulsují a dobíjejí baterie. Poslechový zážitek vyzařuje sebejistotu, tóny mají velkou váhu a sílu, přinášejí příval energie. Basy však zůstávají pevně definované a čitelné. Monstrózní reprosoustavy s velkou plochou membrán jsou teritoriem ničím neomezovaných basů, přitom velmi spořádaným a jistým. Kultivované vokály překvapují klidem a nadhledem, jimiž se Prometeo pasuje mezi velmi vyspělé nástroje pro poslech hudby. Po vzoru svého mýtického hrdiny neztrácí lidskost a přirozenost typickou pro značku Xavian, kořeněnou špetkou vřelosti a hebkosti.

Potěcha pro uši i duši

Pro každý pár se reproduktory vybírají a párují měřením i poslechem. Výrobce věnuje velkou péči dokonale propustné výhybce – každá součástka, spoj i signálová cesta je do detailů promyšlená a otestovaná. Pro nevěřící Tomáše, ale nejenom pro ně je otevřená cesta přímo k nám do studia Luxusní elektroniky ve Zlíně s pozváním a příslibem: U nás můžete sami vystoupat na vrcholek Xavianu a svým sluchem i zrakem si ho pořádně „osahat“ za pomoci profesionálních poradců.

Ukázka


Výrobce Xavian
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 30
Frekvenční odezva do (Hz) 30000
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 90
Color Lesklá černá
Šířka (mm) 256
Výška (mm) 1200
Hloubka (mm) 366
Hmotnost (kg) 80
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)